Офтальмо-ендокринологічний центр

Пн-Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 16:00

логотип

Офтальмо-
ендокринологічний
центр «ОКУЛЮС»

Лікування далекозорості

Далекозорість – це порушення зору, при якому людина добре бачить предмети, що знаходяться на далекій відстані від неї, і погано – близькі предмети.

Розрізняють 3 ступеня далекозорості:

 • слабка (менше 2 діоптрій);
 • середня (від 2 до 5 діоптрій);
 • висока (понад 5 діоптрій).

Існує 3 основних причини появи далекозорості:

 • вроджена чи набута слабкість рефракційного апарату;
 • укорочена передньо-задня вісь ока;
 • поєднання двох цих чинників.

Для новонароджених далекозорість є природним фізіологічним станом, обумовленим невеликим розміром переднє – задньої осі і не вимагає лікування.

У людей після сорока років виникає вікова далекозорість – патологія рефракції, при якій неможливо розглянути дрібний шрифт або невеликий предмет з близької відстані. Тканини кришталика ущільняються, зневоднюються і втрачають свою еластичність, що призводить до порушення акомодації. Специфічне лікування далекозорості не потрібно, достатньо слабких плюсових окулярів для роботи на близькій відстані.

Як діагностується далекозорість?

Про наявність далекозорості свідчать такі симптоми:

 • нечітке бачення зображень поблизу;
 • зниження гостроти зору при розгляданні предметів далеко (висока ступінь);
 • часті запальні захворювання повік, кон’юнктивіти, синдром сухого ока і т. д .;
 • втоми і головні болі під час читання;

Для виявлення далекозорості, точного визначення ступеня її розвитку і призначення лікування проводиться повне офтальмологічне обстеження.

Види лікування далекозорості

Основне завдання, яке необхідно вирішити при лікуванні далекозорості, – зміна оптичної сили органів зору таким чином, щоб зображення предметів стали фокусуватися на сітківці ока.

Найбільш поширені два методи:

 • корекція за допомогою окулярів або контактних лінз;
 • хірургічна корекція. 

Хірургічна корекція далекозорості

Для даного виду корекції зору застосовуються два основних методи хірургічного втручання.

1. Ексимерний лазер. В ході операції його промінь випаровує внутрішні шари рогівки ока, змінюючи її форму, що призводить до правильного заломлення світла точно на сітківку ока. На жаль, даний вид корекції має певні обмеження та не може відкоригувати високі степені далекозорості. Тому у більшості пацієнтів, особливо після 40-ка років застосовують другий вид операції, а саме:

2. Хірургічна заміна кришталика на штучний кришталик. Це також мікрохірургічна операція, під місцевим знеболенням краплями, що триває біля 10 хвилин. Суть її полягає у видаленні природної лінзи всередині ока людини – кришталика, та заміна його на попередньо підрахований розмір штучного кришталика, який після операції дозволяє людині бачити чітко на всі відстані.

На прийом до офтальмолога можна записатися за телефоном: (096) 150-05-66.

Застосування новітнього діагностичного обладнання останнього покоління дозволяє виявити практично всі захворювання ока: порушення рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм), катаракту, глаукому, захворювання сітківки (в тому числі, при системних захворюваннях організму, таких як діабет), хвороби зорового нерва і т.д.

  Запишіться на консультацію

  Найближчим часом наш адміністратор зв'яжеться з Вами, щоб уточнити дату та час візиту