Офтальмо-ендокринологічний центр
Пн-Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 16:00
Офтальмологи умовно розділяють очне яблуко на дві анатомічні зони:
За умов, що оптичні лінзи ока прозорі, а сітківка здорова – людина може добре бачити.
Основна причина втрати зору при цукровому діабеті – специфічне ураження нервової оболонки ока (сітківки), що медичною мовою називають – ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ.
Річ у тім, що в середині ока, на сітківці багато мікросудин, які живлять нервові клітини. При діабеті – в судинах змінюється структура стінки, судини стають «не компетентними» – з великою кількістю дірочок, через які починає проливатися частина крові в зовнішнє міжклітинне середовище. Це можна порівняти з проривом водогінної труби на вулиці – в квартирі немає напору, а на вулиці, навколо дірявої труби – грязюка, бруд та вода.
За таких умов нервові клітини стають «голодні» – ішемізовані, а вся сітківка набрякає від надлишкової рідини. До «голодних клітин» починають рости нові судини, що дуже крихкі та з часом кровлять, заливаючи око кров’ю з середини. При запущених стадіях, на сітківці утворюються рубці, що стягують її та в решті-решт відривають. Настає повна сліпота.
Пацієнтам з цукровим діабетом необхідно знати етапи можливого ураження очей. Окулісти умовно виділяють 3 стадії:
Надзвичайно важливо пацієнту з цукровим діабетом регулярно проходити огляди окуліста – 1-2 рази на рік, з обов’язковим розширенням зіниць спеціальними краплями, що дозволяє більш якісно визначити стан сітківки та призначити коректне лікування.